iletisim@azizsenturk.com

Web Tasarım & Yazılım

Web Tasarım & Yazılım

Firmanızı geniş kitlelere ulaştırmak için en iyi araçlardan biri şüphesiz internettir. Web siteleri sayesinde müşterilerinize haberlerinizi ulaştırabilir, ürün bilgilerinizi gösterebilir, yeni müşteriler bulabilir ve hatta detaylı görsel çalışmalarla oradaymış hissi yaratabilirsiniz. İki tip site tarzı vardır.

Dinamik Siteler: Kısaca dinamik siteler; PHP, ASP, donnet gibi programlama dilleri kullanılarak oluşturulan, içeriğin site sahibi tarafından düzenlenebildiği sitelerdir. Bu site tarzında bir veri tabanı oluşturulur ve bu veri tabanı ile bağlantısı sağlanır. Bu sayede veriler (bilgiler) saklanır, gösterilir yada düzenlenir.

Statik Siteler: Statik web siteleri, HTML, CSS gibi tabanlardan oluşan internet siteleridir. Sürekli düzenlenme imkanı olmadığı için, site içeriğinin sık sık değişmesinin gerekmediği, daha sınırlı sayıda sayfadan oluşan, ziyaretçi etkileşimin hedeflenmediği, tanıtım ve bilgi amaçlı olarak inşa edilen siteler tarafından kullanılması daha doğrudur.

Web Yazılım & Tasarım

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

Siteniz ister dinamik olsun ister statik olsun herkesin isteği eski yada yeni müşterilere ulaşmaktır. Siteniz ne kadar kullanıcı dostu olsa da eğer bilinmiyorsa çok fazla tıklama alamaz. Bu tıklamanın artış göstermesi için google, yandex, bing gibi arama motorlarında üst sıralara çıkmanız gerekmektedir. İşte SEO (arama motoru optimizasyonu) burada devreye girmektedir. Bir sitenin arama motoruna uygun yazılması yada uyarlanması gerekmektedir. SEO'nun iki tarzı bulunmaktadır.

İç SEO: Adından da belli olduğu üzere site için de yapılan SEO çalışmalarıdır. Bunlara örnek olarak; sitenizin başlığı, anahtar kelimeler, odak kelimeler, meta açıklamalar, görsel ve video ayarları gösterilebilir.

Dış SEO: İç SEO'nun aksine dış SEO site dışında yapılan çalışmalar ile alakalıdır. Örnekleri olarak; sitenize gelen bağlantılar (backlink), tıklama sayıları (hit), sosyal medya bağlantıları (sosyal imleme), arama motorlarına kayıt (sitemap) gösterilebilir.

Sosyal Medya

Twitter, instagram, facebook, tumblr, pinterest gibi sosyal alanlar doğru kullanıldığı taktirde; firmanızı tanıtmanızı, eski veya şu anki müşterilerinize yada yeni müşteri kitlelerine ulaşmanızı sağlayabilir. Bu ulaşım sayesinde firmanız ile ilgili bilgileri, haberleri, kampanya ve duyuruları en kısa yoldan direkt ulaştırabilirsiniz. Sosyal alanlarda tanınmanız kişilerin sizden bahsetmesi ve paylaşımlarınızı yapması firmanızın marka gücünü ve akılda kalıcılığı arttırarak rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlayacaktır. Olası kriz durumları, paylaşımlar ile sayfayı canlı tutmak ve bu sırada kullanıcıları sıkmamak, gelen mesajlara çabuk yanıt vermek, kelime ve imla hataları gibi konular sosyal medya uzmanının dikkat etmesi gereken durumlardır.

Sosyal Medya Danışmanlığı